PŘÍPRAVA ÁJURVÉDSKÝCH ČAJŮ


Příprava:
Jednu čajovou lžičku bylinné směsi přelijte 250 ml vroucí vody a nechte minimálně 10 minut vyluhovat
Pro zesílení zdravotního účinku povařte stejné množství směsi 3-5 minuty bez nutnosti dalšího vyluhování
Doporučené denní dávkování: viz.popis u jednotlivých čajů


Příprava a užívání
Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3-5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k nápravě duševních a tělesných funkcí organizmu. Takto připravený odvar má silnější účinek, jemnější chuť a příznivě působí na naše trávení, které je důležité pro správné vstřebání zdraví prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání zdravotních potíží. Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme jako preventivní, povzbuzující nebo podpůrný prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro lepší zdravotní účinnost pijeme čaje teplé a před jídlem. Doporučujeme nepřidávat umělá sladidla. V případě nutnosti dochutíme medem.


Účinky ájurvédských čajů
Každý z himálajských ájurvédských čajů mnohostranně působí na celou řadu zdravotních potíží. Pokud je v seznamu uvedeno více čajů, znamená to, že daný problém může mít více různých příčin. Jednotlivý popis každého čaje obsahuje podrobný seznam účinků (viz seznam zdravotních potíží a účinků himálajských ájurvédských čajů). V průběhu měsíční bylinné kúry je důležité, abychom dodržovali pravidelný pitný režim. Dávkování je uvedeno na každém balení.


Několik obecných doporučení
Byliny na regeneraci, osvěžení, povzbuzení a dýchací cesty je nejlepší užívat nalačno ráno hned po probuzení. Byliny na pročištění je dobré užívat nalačno ráno a večer před spaním. Byliny na zlepšení střevní činnosti, vyměšování, funkce močových cest a reproduktivních orgánů je nejlépe užívat hodinu před jídlem. Byliny na podporu jater, sleziny, žaludeční činnosti, trávení a zažívání je možné užívat během jídla. Byliny, které snižují napětí a bolest hlavy, podporují mozkovou, srdeční a plicní činnost je možné užívat po jídle. Byliny podporující odpočinek a dobrý spánek je dobré užívat hodinu před spaním.

Ke stažení: stáhnout leták

  • PŘIHLÁŠENÍ
LOGIN
HESLO
Přihlásit
Registrace
Zapomenuté heslo
  • DOPORUČTE NÁS